"kızlar, erkeklerden daha çok kan görür." -game of thrones
  • BAĞLAN
  • ÜYE OL
House of Cards poster
DEVAM EDİYOR
DAHA SONRA İZLE
  • ÜLKE Amerika Birleşik Devletleri
  • YAPIM YILI 2013
  • SEZON SAYISI 5
  • BÖLÜM SAYISI 65
  • TAKİPÇİLER 38
IMDB: 9,0
PUAN VER: 13
Kişi Oyladı
7.8

House of Cards

Politik dram sever misiniz? Evet, yanlış duymadınız; hem politik, hem de dram temalı bir yabancı diziyle karşınızdayız. House of Cards; size politikada da aslında büyük dramların yaşandığını kanıtlıyor ve arkasında oldukça ünlü isimlerin bulunduğu, harika bir Netflix yapıtı olarak karşınıza çıkıyor. Michael Dobbs’un uzun süre önce kaleme aldığı aynı isimli romanından ve 13 bölümlük mini BBC dizisinden uyarlama olarak sunulan bu Netflix yapıtı; Washington D.C.’de geçiyor.

Demokrat Parti mensubu, başarılı ve kariyer sahibi Frank Underwood’un hikayesine odaklandığımız yapıtta; Underwood rolünü hakkıyla yapan KevinSpacey başrolde bulunuyor. KevinSpacey ve House of Cards ekibinin sadece ilk sezonunda tam dokuz Emmy ödülü kazandığını bilmekteyiz.

ABD Dışişleri Bakanı olmak isteyen ve olmasına da kesin gözüyle bakılan Frank Underwood’un yerine, bu makama başkasının getirilmesi sonucunda, kolları sıvayan ve hırslı gelecek yılların kapısını aralayan Underwood; bu kez başkanlığa doğru yol alan bir politikacı olmak isteğiyle sahneye çıkmıştır. Politika dünyasındaki günlük ve stresli pek çok işi kotaran, bunun yanında başarılı kariyeri sayesinde pek çok bağlantısı da bulunan Demokrat Parti üyesinin nihayetinde amacına ulaşıp ulaşamayacağı bilinmezken, dizide politikadaki pek çok etmeni hem kara mizah hem de eleştiri şeklinde çok hoş bir biçimde görebilmekteyiz.

Siz de, politika temalı dizileri izlemeyi seviyor ve karakter bazlı öykülerden zevk alıyorsanız, House of Cards; kesinlikle önerimizdir.

Dizi Oyuncuları
Dizi Bölümleri Hepsini "izledim" olarak işaretle
Dizinin Yayınlanan Son Bölümü
Forumdan Son Başlıklar
Toplam: 19 Konu, 3 Yanıt
TÜMÜ
İzleyici Yorumları
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!